Efektīva kravas nostiprināšana ir atkarīga no kravas veida un sākas ar pareizu, transportēšanai piemērotu iepakojumu, iekraušanu, novietošanu un kravas nostiprināšanu. Tikai labi iepakotu un novietotu kravu var nostiprināt un pārvadāt pārvadājumam un satiksmei drošā veidā.

Spēku ietekme uz kravu transportēšanas laikā

Normālā braukšanas režīmā (te ietilpst arī pilnīga nobremzēšana, paātrināšana, izvairīšanās manevrs un slikti ceļa apstākļi) kravu ietekmē ļoti lieli spēki.

Piemērs: 0,5 G uz sāniem nozīmē, ka krava ar 10 t pašmasas var iespiest tentā ar spēku līdz 5 t masas: 0,5 G = 50% no pašmasas.

Spēku ietekme uz kravu ceļu satiksmē

Spēku ietekme uz kravu ceļu satiksmē Spēku ietekme uz kravu ceļu satiksmē

Spēku ietekme uz kravu kombinētajā satiksmē

Pārbīdot vagonus dzelzceļa stacijās un rotācijas un celtņa kustībās uz kuģiem, kravu ietekmē augstāki spēki nekā piekabju pārvietošanā pa ceļiem.

Šim nolūkam, veicot pārvadājumus kombinētajā satiksmē, ir nepieciešami lielāki kravas nostiprināšanas pasākumi:

  • Tā kā puspiekabe vagonā ir jāiekrauj arī pretēji braukšanas virzienam, kravai tāpat jābūt nostiprinātai pret slīdēšanu uz aizmuguri.
  • Ievērojiet optimālu svara sadalījumu puspiekabē - izvairieties no iekraušanas tikai priekšējā vai aizmugures daļā!
 

Reģistrēties un kļūt par partneri tūlīt!

Papildu informācija par tematu "Kravas nostiprināšana" ir pieejama tikai partneriem.
Reģistrējieties jau šodien un gūstiet labumu no daudzajām priekšrocībām, ko sniedz sadarbība!


Reģistrēties tagad! Login
^ - Top

Šī internetvietne lieto sīkfailus, lai Jums nodrošinātu vislabāko lietotāja pieredzi. Ar klikšķi uz "Piekrist" Jūs piekrītat sīkfailu lietošanai. Ja konkrētus sīkfailus vēlaties izslēgt, klikšķiniet šeit. Papildu informāciju par mūsu rīcību ar Jūsu datiem skatiet mūsu sadaļās Lietošanas noteikumi un Norādījumi par datu aizsardzību.

Piekrist